26אפר
2015
12
עשרה דברים (חלקם מפתיעים) שחשוב לדעת על אמהות.... תמריס.

עשרה דברים (חלקם מפתיעים) שחשוב לדעת על אמהות

 

 1. לא לכולנו היה כיף בהריון. לחלק מאיתנו היה כבד וחם וארוך. צצו לנו ורידים ברגליים, טחורים בטוסיק ופצעונים בכל מקום. אמרו לנו שאנחנו “זוהרות”, אבל אנחנו ידענו שזו הזיעה שלא מפסיקה לבצבץ. הרגשנו כמו פילות/הרים/בתים. כל כך רצינו לחבוט בכל מי שאמר לנו ש”הריון זה לא מחלה”. אם הריון זה לא מחלה, אז למה יש לנו בחילות וכאבים??? למה???
 1. ותאמינו לנו שלא שכחנו את הלידה שלכם. את הצירים, את הכאבים, את התפרים, את הצלקות. ואם לרגע שכחנו, תמיד יש מה שיזכיר לנו- הציצים שקצת נפלו, הבטן שלא חוזרת למקום שלה, כאבי הגב מהאפידורל, השיער שנשר והשערות הלבנות שצמחו ועוד יצמחו לנו במקומו. מודות לכם מאוד על זה…
 1. אבל מהרגע שנולדתם, הבנו כמה שזה היה שווה. ידעתם שאנחנו מסתכלות עליכם כשאתם ישנים? לא בוהות בכם… רק מתבוננות. לפעמים אנחנו גם בודקות אם אתם נושמים- שמות אצבע ליד האף הקטן שלכם כדי להרגיש את הנשיפה, או בודקות אם בית החזה שלכם עולה ויורד. למה? כי אחר כך אנחנו ישנות טוב יותר.
 1. תדעו שכואב לנו בכל פעם שכואב לכם- בכל פעם שאתם בוכים, בכל פעם שמישהו מעליב אתכם, בכל פעם שילד אחר דוחף אתכם. כשאתם חולים, אנחנו רוצות להיות חולות במקומכם. כשאתם בוכים, אנחנו בוכות ביחד אתכם. כשכואב לכם, אנחנו רוצות לקחת את הכאב מכם. כשעצוב לכם, אנחנו רוצות לקחת את הצער מכם.
 1. אבל לא תמיד אנחנו יכולות לעשות את זה. ואז הלב שלנו נשבר לרסיסים.
 1. הלב שלנו נשבר גם כשהמילה הראשונה שלכם הייתה “אבא”. אנחנו מחכות חודשים שתועילו בטובכם ותצייצו משהו ואז… אבא. זה הוגן? אתם רציניים? בשביל זה סחבנו אתכם 9 חודשים? אז אתם יודעים מה??? שאבא יניק אתכם!
 1. מאז שנולדתם אין לנו רגע אחד של שקט. לפעמים אנחנו שוכחות את השם הפרטי שלנו כי כל הזמן קוראים לנו “אמאאאאא!!!…” דרך אגב, אין לנו בעיות עיכול. אנחנו מבלות הרבה זמן בשירותים כי רק שם אפשר לשחק קנדי קראש בשקט (וגם זה לא תמיד).
 1. כמה אפשר להסביר לכם שככה זו לא תשובה? אז אל תענו לנו ככה. לעומת זאת, אם אנחנו עונות ככה- הרי שזו תשובה מנומקת, מוסברת וסופית. אז חבל על הוויכוח. למה? ככה.
 1. אנחנו כל הזמן חוששות, דואגות, חרדות. עליכם, בגללכם, בשבילכם. כשאתם מטפסים על המגלשה הגבוהה בגינה, כשאתם נעלמים לנו מהעין לשנייה בקניון, כשאתם מקבלים מכה, כשעולה לכם החום, כשאתם בדרך לביה”ס, כשאתם מקבלים רישיון נהיגה, כשאתם מתגייסים לצבא. כל הזמן דואגות. הפחדים והדאגות התחילו עוד כשהייתם פס על מקל וימשיכו אתנו עד יומנו האחרון. אז נסו כמה שפחות להדאיג אותנו, טוב? טפסו על המתקנים בגינה בזהירות, אל תיעלמו לנו בקניון, תמיד תלבשו בגדים חמים, חצו בזהירות את הכביש, אל תחזרו מאוחר ואל תעשו שטויות מאחורי ההגה.
 1. ותמיד, אבל תמיד תתקשרו ותודיעו לנו איפה אתם! אחרת נכריח את אבא לצאת ולחפש אתכם. ותאמינו לנו, זה לא איום, זו הבטחה…

 

 

 

אמהות יקרות שלי- אהבתן? הסכמתן עם הכול? הסכמתן רק עם חלק? לא מסכימות בכלל?

אשמח שתספרו לי מה אתן חושבות.

וכמובן, אל תשכחו לשתף אמהות אחרות  🙂

 

 

לחנות של תמריס

תגובות (12)

 • מאיה בטאשוילי

  כל כך נכון ואמיתי,
  מאמינה שכל אמא תסכים איתי.

  השב
 • אתי

  תודה מאיה 🙂

  השב
 • הילה מרדכי

  מדויק!
  מצחיק נחמד ושנון!
  כיף לקרוא וכיף לדעת שכולן מרגישות כך..
  כל הכבוד על האומץ להוציא הכל החוצה!

  השב
  • אתי

   תודה הילה,
   בסופו של דבר כולנו אותו דבר (כמעט…) 🙂

   השב
 • טליה

  כל כך נכון ואמיתי …

  השב
  • אתי

   תודה טליה 🙂

   השב
 • נטלי

  מהמם! ריגש אותי עד דמעות! 🙂

  השב
  • אתי

   איזה כיף לשמוע! (לא שאת דומעת, אלא שאת מתרגשת :-))
   תודה נטלי!

   השב
 • לירז

  כל כך נכון עד שזה מצחיק… טוב לדעת שיש אמיצה שהוציאה זאת על הכתב… אבל יסכימו איתי כולן על כך שמכל הכאוס יצאו רק דברים טובים… ומתוקים! ולא הייתי מוותרת על שום רגע ושום שנייה…

  השב
  • אתי

   מסכימה איתך בהחלט!
   הדבר המתוק שלי מופיעה בתמונה למעלה 🙂
   תודה לירז!

   השב
 • אביבית זהבי בינשטוק

  כתבת ממש יפה מעניין ונכון ובהחלט את צודקת, הקלישאה שהריון זו לא מחלה , עלי היא ממש לא עובדת אני שסובלת ממש בהריון מקיאה 10 פעמים ביום מבקרת הרבה במיון מתייבשת ועועד תופעות מוזרות ולא נעימות מתרחשות אצלי ואםן זאת אני עדיין מתפקדת לא מרשה לעצמי לשכב במיטה ולבכות , מבשלת מאמנת כושר, אוהבת ומאחלת לזמן לעבור . תודה לך אוהבת את האתר והבגדים.

  השב
  • אתי

   תודה על הפידבק אביבית 🙂 כיף לקרוא והמון בריאות!

   השב

השב

Pin It on Pinterest

מוזמנים לשתף