23אוג
2015
6
הדברים שאנחנו מאבדות כשאנחנו הופכות להיות אימהות

12 דברים שאנחנו מאבדות כשאנחנו הופכות להיות אימהות

 

כשאנחנו הופכות בשעה טובה להיות אימהות- אנחנו זוכות במתנה הכי טובה שאפשר לקבל.

הילדים שלנו מוסיפים לנו אור לחיים. החיים שלנו הופכים להיות שלמים, אנחנו סוף סוף מבינות מהו אושר אמיתי!…

אבל איך אומר גורי אלפי? כן, אבל… 🙂 

 

לא כולם יודעים שעל הדרך, אנחנו גם מאבדות כמה דברים. דברים חשובים. מאוד.

אלו חלק מהדברים שאני איבדתי במהלך 4.5 השנים שאני אמא:

 1. גרביים– נשבעת לכן שזה לא קרה לי כרווקה… אבל מאז שתמר נולדה- באופן קבוע נעלמות לי גרביים במכונת הכביסה. גם שלה, גם שלי, גם של גבע- כל הגרביים מהגרות לארץ סודית שהשער שלה נמצא איפשהו עמוק בתוך מכונת הכביסה שלי. אני מתנחמת בזה שגבע עושה יותר כביסות ממני- משום מה- לו הן לא נעלמות! אז הוא בטוח שהגרביים פשוט בורחות ממני…
 1. מוצצים– תודה לאל, תמר כבר בת 4.5 והמוצצים הן פריט נשכח מהעבר. אבל אתן יודעות כמה מוצצים היו לה בחייה? עשרות, אם לא מאות! חברת המוצצים מימנה בריכת שחייה בוילה של המנכ”ל מהמוצצים שקנינו. בריכה גדולה. מאוד. לאיפה נעלמים המוצצים? אלוהים יודע… כנראה שגם תמר- הרי ברור לי שמתישהו אמצא מוצצים באיזה ארון שלא ניקיתי מעולם… ומי נראה לכם החביאה אותם שם?
 1. את הדרך– מאז ומעולם לא הייתי טובה בניווטים. בקורס בצבא פשוט הלכתי אחרי אלו שכן היו טובות. אבל תנסו למצוא חנות בקניון כשהתינוקת שלכן שרק למדה ללכת, מנצלת את זכותה כהולכת על שתיים, לרוץ לכל הכיוונים בבת אחת. אז כן, כשאת רודפת אחריה את מאבדת את הדרך. ועל הדרך, את מאבדת גם את הסבלנות…
 1. סבלנות– זוכרים סעיף 3?… אז ככה. גם בפעם העשירית שאת מבקשת ממנה לאסוף צעצועים את מאבדת סבלנות. גם בפעם המאה שאת מבקשת ממנה להיכנס להתקלח את מאבדת סבלנות. גם בפעם המיליון שאת מבקשת ממנה ללכת כבר לישון את מאבדת סבלנות. הרבה סבלנות איבדתי. הרבה.
 1. מותניים– הרי זה לא הגיוני שלא תאבדי את היקף המותניים שלך אחרי שסחבת משקל של כמעט 4 ק”ג בבטן, נכון? אז הבטן אולי סחבה, אבל למותניים היה קשה מאוד לתמוך בה…
 1. שערות– עזבו את כל השערות שנשרו מהראש אחרי הלידה… אבל למה כל השערות הלבנות היו חייבות לבוא במקומן???
 1. שנים מהחיים– בכל פעם שהיא משתעלת, או בוכה בפתאומיות, או נעלמת לי מהעיניים- אני מאבדת שנים מהחיים. תכלס, פלא שאני עדיין פה.
 1. ציצים– לפני ההריון הם היו סתם יפים. בהריון הם הפכו להיות גדולים. בהנקה הם היו צריכים תעודת זהות משלהם. עכשיו הם אמנם עדיין שם, אבל רק סכין מנתחים טובה תוכל להחזיר אותם לימי הזוהר…
 1. פרטיות– איבדתי בחיי כל פרטיות. גם בשירותים כבר אי אפשר לשבת בשקט. “אמא, אפשר להיכנס איתך לשירותים? יש לי משהו חשוב לומר לך… לא אמא, זה לא יכול לחכות, זה דחוף לעכשיו… אמא, אמאאא… תפתחי לי!!!”. למה כל הדברים ה”חשובים” שלה צצים דווקא אז??? למה???
 1. שנת לילה טובה– איבדתי כל סיכוי לשנת לילה טובה מהרגע שהפכתי להיות אמא. התרגלתי לישון עם עין ואוזן פקוחה. אני מצליחה לשמוע אותה מתעוררת לפני שהיא בכלל פקחה עיניים. לפעמים אני סתם מגיעה אליה לחדר לראות אם היא מכוסה (ועל הדרך גם לוודא שהיא נושמת…). ברור לי שבעתיד יהיה יותר גרוע- אני יודעת שאני אהיה מההורים האלה שיחכו עד שהיא תועיל בטובה לחזור מהמסיבה… גם גבע יהיה ער- (אני אעיר אותו בשביל לקום וללכת לחפש אותה בשנייה שהיא תאחר…)
 1. בושה– כשאת הופכת להיות אמא, את מאבדת כל בושה. שיחות על קקי/פיפי הן רלוונטיות לחלוטין באמצע ארוחת שישי. את מספרת לכל העולם שאתמול הילד היקר שלך ניגב לעצמו לבד ואין יותר גאה ממך כשהתינוק שלך סוף סוף מוציא את הגזים האגורים בו בצורה שבה הטבע התכוון: “וואו!! עשית פלוצי חמודי??? כל הכבוד!!! שמעתם את זה???”
 1. ספונטניות– תזכירו לי מה זה??? (לקח לי שעה רק להיזכר במילה הזו…). נו מילא, את זה נקבל בחזרה כשהם יעזבו את הבית…

 

מוקדש באהבה לכל האמהות שזכו במתנה הכי יקרה עלי אדמות!

מה אתן איבדתן כשזכיתן במתנה הכי גדולה שיש? ספרו ושתפו פה בתגובות 🙂 

 

לפוסטים נוספים                                 קולקציית החורף הכי מתוקה של תמריס

תגובות (6)

 • דפנה

  חחח הרגת אותי- מודה באשמה כי מתחברת במיוחד לסעיף 11

  השב
  • אתי

   מדהים איך הדברים האלו הופכים להיות נושא השיחה הראשון שלנו 🙂
   שמחה שנהנית!

   השב
 • ענת ג.

  מקסים! מזדהה לגמרי!

  השב
  • אתי

   תודה ענת! איזה כיף 🙂

   השב
 • ענת נוי עזריאלי

  לא יכולתי לבטא את זה יותר טוב ועוד עם הומור!! וגם שהילדות כבר גדולות זה ככה
  רק אני זוכרת ומודה כל הזמן שהן המשמעות של החיים!!

  השב
  • אתי

   תודה ענת 🙂 הן לגמרי המשמעות!

   השב

השב

Pin It on Pinterest

מוזמנים לשתף